Memoir of a Murderer (2017) – Filma24.cc | Filma me Titra Shqip HD
Memoir of a Murderer (2017)

INSTAGRAM: DAKA_LALE

Loading...


Memoir of a Murderer (2017)

1961
  118 min  •  2017  •  HD  •  7.1

Loading…

17 vjet pas vrasjes së fundit, kur demenca filloi të prek një vrasës të vjetër, ai përplaset me një djalosh të ri dhe kupton që në qytetin e tij jetojnë dy vrasës serial. Me qëllimin që të shpëtojë vajzën e tij të vetme nga kthetrat e këtoj vrasësi të ri, ai përpiqet të luftojë kundër Alzhaimerit dhe të ruajë kujtimet që po zhduken me ngadalë, që të arrijë të vras për herë të fundit.