It: Chapter Two (2019) – Filma24.cc | Filma me Titra Shqip HD
It: Chapter Two (2019)

Loading...

It: Chapter Two (2019)

6505
       2019 HD

Loading…

“It: Chapter 2” Xhirimet kanë nisur zyrtarisht. Konfirmimi vjen nga James McAvoy, në kastin adult të aktorëve në vazhdimin e filmin horror që arkëtoi mbi 700 milionë dollarë në të gjithë botën. Mes interpretuesve të tjerë në këtë film janë edhe Jessica Chastain në rolin e Beverly dhe McAvoy që interpreton Bill. Me ta do të jenë edhe Bill Hader si Richie Tozier, Jay Ryan do të jetë Ben Hanscom, Isaiah Mustafa si Mike Hanlon dhe Andy Bean në rolin e Stanley Uris. Bill Skarsgard do të jetë përsëri klouni i tmerrshëm Pennywise. Pjesa 2 do të ambientohet 27 vite më pas filmit të parë kur “Klubi i Deshtakeve”, tani adult, rikthehet në Derry për të luftuar një herë e përgjithmonë të keqen që ndodhet në qytet.