The King (2019) – Filma24.cc | Filma me Titra Shqip HD
The King (2019)
PRISNI 7 SEKONDA

Daka_brand

Loading...

The King (2019)

481
  140 min  •  2019  •  HD  •  7.4

Loading…

Hali, princi largpamës dhe trashëgimtari i fronit anglez, kurorëzohet Mbreti Henri V pasi vdes babai i tij tiran. Tani mbreti i ri duhet të menaxhojë politikat e pallateve, luftën që la i ati dhe momentet emocionale të jetës së tij të kaluar.