The Breadwinner (2017) – Filma24.cc | Filma me Titra Shqip HD
The Breadwinner (2017)
PRISNI 7 SEKONDA

Daka_brand

Daka_brand

Loading...


The Breadwinner (2017)

9871
  94 min  •  2017  •  HD  •  7.7

Loading…

Parvana është një vajzë 11 vjeçare, e cila jeton nën ligjet e Talibanit në Afganistanin e vitit 2001. Pas arrestimit të babait të saj, ajo pret flokët si djalë për t'u kujdesur për familjen. Duke punuar krah shoqes së saj, ajo zbulon një botë të re, plot liri dhe rreziqe.