Monga (2010) – Filma24.cc | Filma me Titra Shqip HD
Monga (2010)
PRISNI 7 SEKONDA

Daka_brand

Loading...

Monga (2010)

656
  140 min  •  2010  •  HD  •  6.9

Loading…

“Monga" është historia e jetës së gangsterëve tajvanezë në vitet 1980, kur këmisha havajane, sandalet prej druri dhe luftimet e pakuptimta ishin pjesë e jetës së përditshme. Historia tregohet përmes syve të një gjimnazisti me jetë të trazuar. Pasi ka kaluar një fëmijëri të vështirë, gjithmonë i tallur dhe i rrahur nga të tjerët, ai nuk mendohet dy herë, kur i jepet mundësia t’i bashkohet një bande vendase... Por, jeta prej gangsteri, nuk është aq e lehtë sa e mendon ai. Për ta bërë atë, duhet të paguajë shumë...