Mary Queen of Scots (2018) – Filma24.cc | Filma me Titra Shqip HD
Mary Queen of Scots (2018)

Loading...

101AVENTURA.AL

Mary Queen of Scots (2018)

2519
  124 min     2018 HD 6.4

Loading…

Mbretëresha e Francës Mary Stuart 18 vjeçe, sfidon presionin për t'u rimartuar. Ajo kthehet në Skoci, në vendlindjen e saj për të kërkuar fronin e saj të ligjshëm. Megjithatë, Skocia dhe Anglia janë në sundimin e Elizabetës I. Rivale në pushtet dhe në dashuri, regjente femra në një botë mashkullore, të dyja duhet të vendosin se si të luajnë ndeshjen e martesës kundrejt pavarësisë.