Lajme Archive – Page 5 of 6 – Filma24.cc | Filma me Titra Shqip HD

Lajme nga bota e filmave

Seriali televiziv “Chernobyl”, transmetuar nga “HBO”-ja dhe dedikuar shpërthimit tragjik në Ukrainë, në vitin 1986, ishte një ndër më të vlerësuarit e kohëve të fundit, siç tregojnë dhe pikët e marra në “IMDB”. Por, Rusia po realizon një tjetër serial mbi tragjedinë në centralin bërthamor, e vendosur për të treguar versionin e vet të fakteve. […]


Aktori John Cena ka hipur në bordin e projektit. Hyrja e tij ishte paraprirë nga Vin Diesel në Instagram, por vetëm tani erdhi konfirmimi zyrtar nga Universal Pictures. Detajet për rolin e tij janë ende sekret, por mendohet se John Cena do të interpretojë një personazh të inatosur. Kasti i aktorëve të “Fast & Furious […]


Pas dëshpërimit për rrjedhën e ngjarjeve në “Avengers: Endgame”, fansat e “Marvel” i kanë hedhur sytë nga projekti i ardhshëm, “Black Widow”. Nëse zërat e deritanishëm janë të vërtetë, personazhi do të pësojë një revolucion brenda “Marvel Cinematic Universe”. “The Independent” shkruan se Florence Pugh do të interpretojë Yelena Belova në filmin mbi personazhin Vejusha […]


Sipas burimeve, filmi do të ambientohet në vitin 1981 dhe do të ketë si protagonist Arthur Fleck. Personazhi është një kloun që punon në një kompani talentesh, por vuan nga probleme mendore, që e pengojnë të provojë karrierën si komedian. Në film, personazhi i Thomas Wayne do të kandidojë si kryebashkiak i Gotham. Ai mbytet […]


Historia rrotullohet rreth James “Ghost” St.Patrick, pronari i pasur i klubeve të natës në Nju Jork, i cili i ka të gjitha, jeton duke qenë pjestar i elitës së qytetit dhe duke ëndërruar madhështinë. Ai jeton një jetë të dyfishtë si një baron droge dhe si një person që mexaxhon klubet e natës. Balancimi i […]


The Dark Tower, bazuar në librin e Stephen King, nuk pati një ecuri të mirë. Edhe pse kishte aktorë me emër si Idris Elba e Matthew McCounaughey, nuk mori vlerësime të mira nga kritika. Regjisori Ron Howard foli për filmin e vitit 2017 dhe mori përgjegjësitë e produksionit: “Filmi duhej të ishte një horror. Mendoj […]


Quentin Tarantino ka angazhuar një skenarist për të punuar së bashku për adaptimin kinematografik të serisë së animuar të krijuar prej tij “Django/Zorro”. Tarantino ia ka besuar Jerrod Carmichael të shkruajë skenarin e filmin, një vazhdim i vërtetë i “Django Unchained”. Në filmin e animuar, Django vijon ekzistencën e tij si gjuetar kriminelësh për të […]


Dwayne The Rock Johnson publikoi në rrjetet sociale një foto, përmes së cilës njoftoi përfundimin e xhirimeve për “Jungle Cruise”. “Zonja e zotërinj, ju njoftoj zyrtarisht përfundimin e produksionit të “Jungle Cruise” të “Disney”. Një falënderim të madh për skuadrën fantastike të filmit, për talentin dhe angazhimin për të realizuar diçka madhështore për publikun. Por, […]


Filmi i tretë i sagës së “Jurassic World” pritet të projektohet në kinema në vitin 2021 dhe do të ketë rikthimin në regji të Colin Trevorrow, por s’do të jetë i vetmi. Protagonistja Bryce Dallas Howard foli gjatë një interviste për “MTV News” për mundësinë e rikthimit të kastit origjinal të aktorëve të “Jurassic Park” […]


Po flitet shumë këto kohë për Quentin Tarantino, pikërisht për filmin e fundit të tij “Once upon a time in Hollywood”, që parashikohet të jetë një ndër më të suksesshmit e regjisorit. Nuk mund mos të dallohet ngjashmëria në titull me atë të Sergio Leone, “Once Upon a Time in the West” dhe për këtë […]


Në “Pirates of the Caribbean” Jack Sparrow është shndërruar në ikonë falë Johnny Depp dhe fansat duan që aktori rikthehet dhe të jetë i pranishëm në filmat e radhës. Tani peticionet kanë nisur të bëhen normalë dhe hartohen thuajse për çdo gjë, që nga kërkesa për ribërjen e sezonit 8 të “Game of Thrones”, deri […]


Të dhënat e analistëve të “BoxOfficePro” tregojnë se “Once upon a time in Hollywood” pritet të bëhet filmi me fundjavën debutuese më të mirë në karrierën e Quentin Tarantino. Aktualisht, flitet për një debutim prej 40-60 milionë dollarë në SHBA, shifër që do ta hedhë filmin me Leonardo Di Caprio e Brad Pitt në rrugën […]


“Spider-Man: Far from Home” pritet të dalë në kinematë kineze më 28 qershor, para debutimit amerikan, që është parashikuar për më 2 korrik. Edhe për “Avengers: Endgame” ndodhi e njëjta gjë. Po në të njëjtën datë do të dalë dhe në Japoni. Ndërsa në pjesën tjetër të botës do të dalë një ditë më pas. […]


Me sa duket, testi në ekran rreth Batman ishte i favorshëm për Robert Pattinson, duke marrë parasysh që “Deadline” bëri të ditur se “Warner Bros.” dha aprovimin që aktori të jetë Bruce Wayne i ri, në filmin e shumëpritur të Matt Reeves. Pattinson ishte zgjedhja e parë absolute e regjisorit, si favorit për të veshur […]


Wolverine i ardhshëm mund të jetë edhe…

Postuar më: 1 Qershor 2019

Me daljen e “X-Men: Dark Phoenix” dhe blerjen e “20th Century Fox” nga “Disney” do të mbyllet përfundimisht saga e mutantëve siç njihet deri tani. Hugh Jackman i ka dhënë lamtumirën prej kohësh rolit të wolverine dhe faza e re mund të propozojë një version të ri të personazhit më ikonë të këtyre filmave. Që […]


Mes yjeve më të ndritshme në botën hollivudiane, Keanu Reeves është ndër ata që shkëlqen më shumë dhe një ndër më të vlerësuarit. Në karrierën e tij është munduar të shkojë në të gjitha drejtimet, nga drama te aksioni, duke gjetur veten e tij te zhanri i fundit. Janë të shumtë filmat ku ka marrë […]


“Legendary Pictures” ka vendosur në fund të “Godzilla: King of the Monsters” një skenë post-credit, që paralajmëron kapitullin e radhës, përballjen e pritshme Godzilla vs Kong, në mars 2020. Në këtë mënyrë, fansat që do të shikojnë filmin nuk duhet të ngrihen menjëherë sapo dalin titrat e fundit, por të presin, sepse nuk mbaron aty. […]


JK Rowling, autorja e “Harry Potter”, njoftoi se do të publikojë katër libra të tjerë nga saga magjike që mori famë në të gjithë botën. Librat do të shiten vetëm në versionin “e-book”, në internet, nëpërmjet faqes së Rowling. “Harry Potter: A Journey Through” bazohet në leksionet e mësuara në Hogwarts. Sipas Rowling, tregimet e […]


Tom Cruise pritet të rikthehet në qiej me “Top Gun: Maverick”, vazhdimi i shumëpritur i origjinalit të vitit 1986. Në film do të jetë edhe Jon Hamm, i cili dha edhe disa detaje. “Filmi po xhirohet edhe në 6K. Ka një qartësi dhe një saktësi të jashtëzakonshme. Skenat e avionit janë tronditëse. Në pjesën më […]


“Chernobyl”, me aktorët Jared Harris, Emily Watson dhe Paul Ritter, është bërë me shpejtësi seriali televiziv me vlerësimin më të lartë në iMDb, duke mundur “Game of Thrones” dhe “Breaking Bad”. Seriali i Sky Original është një dramatizim i frikshëm i aksidentit bërthamor në uzinën bërthamore të Ukrainës në vitin 1986 dhe tregon historinë e […]