Lajme Archive – Page 3 of 6 – Filma24.cc | Filma me Titra Shqip HD

Lajme nga bota e filmave

U kontestua nga Rusia, por filmi amerikan mbi tragjedinë e Chernobyl ia ka dalë të sigurojë 19 nominime për “Emmy Award”. Një ndër pjesët që është vlerësuar më shumë është rikrijimi i detajeve të pamjes së njerëzve të prekur nga tragjedia bërthamore. Realizimi thuajse në perfeksion, ka tërhequr vëmendjen e të gjithëve, duke shtuar kureshtjen […]


Aktorja 21-vjeçare amerikane Bella Thorne ndryshon tërësisht zhanër, në një drejtim që asnjë s’e priste. U shfaq për herë të parë në ekran në vitin 2011 me “Shake it up”, telefilm për fëmijë i “Disney” dhe tani pritet të bëjë debutimin si regjisore me filmin e saj të parë “hot”. Thorne do të jetë regjisore […]


Në kërkim të Apokalipsit perfekt

Postuar më: 16 Gusht 2019

Kryevepra e Francis Ford Coppola, metafora e jetës parë përmes luftës së egër në Vietnam, shfaqet në fund të gushtit në kinema, në një tjetër version. “Kur versioni i parë u pa nga distributorët, pavarësisht “Palmës së artë” në Cannes, iu duk tepër i gjatë dhe i çuditshëm dhe imponuan shkurtimin”, -tha Coppola. 40 vite […]


Aktori që e dinte fundin e pranoi me pragmatizmin e tij, si një përfundim të një cikli të mrekullueshëm dhe tha: “Unë nuk jam puna ime. Nuk jam ajo që kam bërë me Marvel. Nuk jam ajo periudhë e jetës sime që jam angazhuar tërësisht për atë personazh. Dhe kjo në një farë mënyre ta […]


Ka përfunduar skenari i Thor 4

Postuar më: 10 Gusht 2019

Taika Waititi i regjisë së Thor: Ragnarok rikthehet këtë herë jo vetëm si regjisor, por edhe si skenarist i kapitullit të ri të titulluar: Thor: Love & Thunder. Chris Hemsworth rikthehet si Thor. Natalie Portman rikthehet në sagën e Thor dhe bëhet një super heroinë. Aktorja në dy filmat e parë të “Të sagës” ka […]


Disa ditë më parë u njoftua se “Home Alone”, filmi kult i viteve ’90, do të ribëhet për t’ua sjellë gjeneratave të reja. Lajmi mori dhenë në internet dhe arriti dhe në veshët e Macaulay Culkin, protagonisti i filmit origjinal. Aktori postoi një foto në Twitter, shoqëruar me shkrimin: “Ja se si do të ishte […]


Tom Hardy ka shkruar Venom 2.

Postuar më: 8 Gusht 2019

Pak ditë më parë Andy Serkis u konfirmua si regjisori i “Venom 2”, vazhdimi i “cine-comic” kampion arkëtimesh në vitin 2018, me Tom Hardy që rikthehet në rolin e antiheroit Marvel. Me sa duket, roli i aktorit britanik do të jetë më i gjerë në këtë kapitull të ri të sagës, ka bashkëshkruar dhe skenarin. […]


Filmi i ri i sagës “Fast & Furious” habiti dhe analistët, me fundjavën e debutimit prej 180 milionë dollarë në nivel global. Në vendin e origjinës filmi me Dwayne Johnson e Jason Statham renditet në vendin e parë, me 60.8 milionë, për një buxhet prej 200 milionësh. Saga “Fast & Furious” ka gjeneruar mbi 5 […]


Aktori është fotografuar gjatë xhirimeve të filmit të ri që e sheh protagonist së bashku me Alex Winter. Fotot po bëjnë xhiron e botës dhe shfaqin aktorin me një pamje me të vërtetë absurde. Kapitulli i tretë vjen 28 vjet pas të parit dhe dy protagonistët përgatiten të jenë më miq se kurrë në një […]


Mes njoftimeve të Fazës 4 të MCU-së, ai që surprizoi më shumë ishte ai i Mahershala Ali në rolin e Balde, i cili do të jetë pjesë e Fazës 5. Ka më shumë mundësi që nuk duhet pritur aq gjatë për të parë debutimin e personazhit të Marvel. Në një intervistë të fundit të Kevin […]


Home Alone do të ribëhet

Postuar më: 7 Gusht 2019

Në kohën e ribërjes, risjelljes dhe projekteve vazhduese të filmave të njohur asnjë s’i kishte vënë duart te një ndër fenomenet e viteve ’90. Tani i erdhi koha edhe “Home Alone”. Sipas CEO-s së “Disney”, Bob Iger, Kevin McCallister dhe familja e tij janë gati të zbarkojnë në “Disney+”. Iger tha se është momenti për […]


Ben Affleck dhe Ana De Armas do te jene protagonistet e thrillerit erotik “Deep Water”, me regjisor Adrian Lyne. Xhirimet do te nisin ne nentor. Historia bazohet ne romanin me te njëjtin titull te vitit 1957 i shkruar nga Patricia Highsmith dhe tregon historinë e një çifti në një qytet të vogël monoton, në një […]


Kanë kaluar shumë kohë, por filmi Black Adam, nëse gjithçka shkon mirë, do të xhirohet vitin e ardhshëm. Dwayne “The Rock” Johnson i është bashkangjitur rolit të protagonistit për një dekadë. Fillimisht, ai ishte menduar të luante si personazhi negativ në filmin “Shazam!”. Sidoqoftë, u vendos që personazhi së pari duhet të kishte filmin e […]


Sylvester Stallone do të rikthehet si John Rambo në një prej filmave më ikonë të karrierës së tij të gjatë. Rambo V: Last Blood do të vazhdojë historinë e veteranit të luftës në Vietnam, e nisur në vitin 1982 me filmin e parë “Rambo”. Tashmë është publikuar edhe posteri i ri i këtij projekti që […]


The Irishman është rikthimi i Martin Scorsese në një film gangster, së bashku me Robert De Niro, Joe Pesci dhe Al Pacino. Tani është publikuar edhe traileri i shumëpritur i këtij filmi. Bazuar në librin “I Heard You Paint Houses” i Charles Brandt, “The Irishman” tregon historinë e Frank “The Irishman” Sheeren (De Niro), që […]


Do të kemi një serial rreth John Wick. Ky serial do të jetë një prequel dhe do të eksplorojë hotelin e vrasësve me të njëjtin emër nga filmi. Nuk dihet ende nëse Keanu Reeves do të jetë në këtë projekt si John Wick. The Continental do të jetë më herët në historinë e serialit. Do […]


Duke pasur parasysh se është një serial i mbushur me aksion – dhe disa nga faktet e historisë ndjehen sikur janë zhdukur drejtpërdrejt nga titujt – fansat e serialit po pyesin: a bazohet në një histori të vërtetë? Me një ton zhvillimesh të reja në punimet për një sezon të ri, është e natyrshme të […]


George Miller do të realizojë tre vazhdime të “Mad Max: Fury”, filmi i vitit 2015 me Tom Hardy e Charlize Theron. Disa probleme ligjore me “Warner Bros.” në 4 vitet e fundit e kanë penguar regjisorin australian ta zgjerojë sagën aksion post-apokaliptike, por tani gjëra me sa duket janë sheshuar. Tre vazhdimet e “Fury Road” […]


Zacahry Levi konfirmoi se Shazam do të përballet me Black Adam, vetëm nëse do të ketë një “Shazam! 3”. “Mund të them se me aq sa di, Black Adam nuk do të jetë në “Shazam! 2”, sepse ideja është që duhet më parë të bëhet një film më vete për Black Adam”, -tha Levi gjatë […]


“Thor 4” do të realizohet

Postuar më: 17 Korrik 2019

“Thor 4” do të realizohet. Taika Waititi, regjisor i “Thor: Ragnarok”, do të rikthehet kësaj here jo vetëm si regjisor, por edhe si skenarist i kapitullit të ri të Zotit të Vetëtimës. Ky film do të jetë pjesë e Fazës 4 të Marvel Studios. Chris Hemsworth do të rikthehet në rolin e protagonistit. Për momentin, […]