Lajme Archive – Filma24.cc | Filma me Titra Shqip HD

Lajme nga bota e filmave

Ka shumë përshtatje të tregimit klasik të Charles Dickens, “A Christmas Carol”, por kjo s’i ka ndalur producentët e mëdhenj që ta bëjnë projektin e njëjtë, madje në stil muzikor, ndërsa në versionin e ri në rolet kryesore do jenë aktorët e mirënjohur Will Ferrell dhe Ryan Reynolds. Ende s’e dimë se cilët role do […]


Regjisori i Underworld, Len Wiseman, merr përgjegjësinë për spin-offin e John Wick, “Ballerina”. Filmi me një vrasëse femër e cila kërkon hakmarrje ndaj njerëzve që vranë familjen e saj, është shkruar nga Shay Hatten, e cila ishte përfshirë edhe në përgatitjen e John Wick: Chapter 3 – Parabellum. Ylli i “John Wick”, Keanu Reeves, dhe […]


Jason Statham do të ribashkohet me regjisorin Guy Ritchie, ai ka punuar me regjisorin në filmat e tyre depërtues Lock, Stock and Two Smoking Barrels dhe Snatch, do të ribashkohet me Ritchie për projektin ende të patitulluar, të frymëzuar nga filmi i vitit 2004. Ngjarja do të përqendrohet në një personazh misterioz që punon në […]


Marvel ka njoftuar Fazën 4

Postuar më: 10 Tetor 2019

• Marvel ka treguar planet e veta për Fazën 4 në universin e tyre të filmit dhe adhuruesit tashmë janë në ankth nga pritja. Janë 10 projekte, të cilat do t’i shohim në vazhdim. Presidenti i Marvel, Kevin Feige i shpjegoi në detaje planet për këtë fazë para publikut në Comic-Con dhe i njoftoi projektet […]


Lumë gjaku në “IT: Chapter Two”

Postuar më: 10 Tetor 2019

Në skenën e përgjakshme të “IT: Chapter Two”, shihet personazhi Beverly Marsh (Jessica Chastain) e ngujuar në një banjë.Ku më pas tërë vendi mbulohet nga gjaku.Për këtë skenë janë përdorur 4500 litra gjak artificial. Deri më tani, besohet se ky film mban rekord për gjakun artificial më të shpenzuar direkt pas “300: Rise of an […]


“Point Break”,është filmi i parë i zhanrit aksion për aktorin Keanu Reeves. Karriera e tij deri para këtij filmi ishte e përbërë kryesisht nga filma me adoleshentë dhe filma të pavarur. Disa kritikë madje e kritikuan filmin për shkak të kësaj, nga frika se Keanu do të prishte karrierën e tij serioze filmike që kishte […]


Pavarësisht gjithë efekteve kompjuterike, aktores iu desh të kalonte përmes disa ndryshimeve fizike për të krijuar iluzionin e të qenit edhe më e vogël nga sa ishte në të vërtetë; me një kokë shumë më të madhe se trupi. Për të krijuar këtë efekt, asaj i duhej të vishte një korse… vërtet të ngushtë! Aktorja […]


Lili Xhejms dukej vërtet si princeshë, me fustanin e saj përrallor blu. Por… në realitet, çdo minutë që aktorja kaloi brenda tij, ishte e mbushur me vuajtje, pasi korseja dhe xhuponi i veshjes ishin prej çeliku! Aktores i duhej rreth gjysmë ore për ta veshur fustanin, i cili duhet të qëndronte ngjitur pas trupit, që […]


A nuk mendoni edhe ju se pamja e Monika Beluçit në filmin “Vëllezërit Grim” ishte e mahnitshme? E pra, gjithë kjo bukuri, kishte çmimin e vet. Veshja prej kadifeje, me qëndisma dhe me bisht të gjatë, ishte tepër e rëndë, por nuk ishte kjo pjesa më e keqe. Aktorja e kishte akoma më të vështirë […]


Filma Frymëzues dhe realist

Postuar më: 1 Tetor 2019

The Intouchables (2011) Whiplash (2014) The Rider (2017) The Green Mile (1999) One Flew Over the Cuckoo’s Nest (1975) The Pianist (2002) Miracles from Heaven (2016) Like Stars on Earth (2007) Good Will Hunting (1997) Eternal Sunshine of the Spotless Mind (2004) A Beautiful Mind (2001) Million Dollar Baby (2004) Into the Wild (2007) The […]


• ONCE UPON A TIME IN HOLLYWOOD (2019) Regjia: Quentin Tarantino Yjet: Leonardo DiCaprio, Brad Pitt, Margot Robbie. • THE DARK KNIGHT (2008) Regjia: Christopher Nolan Yjet: Christian Bale, Heath Ledger, Aaron Eckhart… • BRIGHT STAR (2009) Regjia: Jane Campion Yjet: Abbie Cornish, Ben Whishaw, Paul Schneider. • GLADIATOR (2000) Regjia: Ridley Scott Stars: Russell […]


Julia Roberts në Mirror Mirror

Postuar më: 30 Shtator 2019

Julia Roberts ishte mahnitëse në çdo moment me veshjet spektakolare të dasmës në filmin Mirror Mirror (2012), por ajo mori edhe një çmim të hidhur. Sepse fustani i dasmës së Mbretëreshës Clementianna peshonte 25kg dhe ishte e gjerë 2.4m. Mund ta imagjinoni se si do të vishni një fustan si ky? Sipas Julia Roberts, kjo […]


Julianne Moore në (The Seventh Son)

Postuar më: 30 Shtator 2019

Të bësh rolin e shtrigave është e vështirë, fakt i pamohueshëm. Duken këndshëm dhe të liga, por për ta arritur atë pamje, duhet të veshin veshje mjaft të pabesueshme. Kur u bë montimi i parë i fustanit, Jacqueline West, stilistja, kuptoi që do të ishte e pamundur të filmohej me këtë fustan – ishte shumë […]


Charlize Theron ishte si festë e vërtetë për syrin në filmin e dytë “Borëbardha dhe gjuetari”. Pavarësisht se dukej si diçka që dilte nga një përrallë, fustani ishte një makth për t’u veshur; aktorja duhej të bënte pushime të shumta dhe të dilte jashtë për të marrë ajër të pastër. As realizimi i fustanit nuk […]


Stilistët duhej të krijonin diçka vërtet të veçantë për fustanin e rremë të nusërisë të Jennifer Lawrence, të cilin ajo duhej ta vishte ndërsa shfaqej me Peetan si fituesit e “Hunger Games”. Veshja dukej e bukur dhe e pafajshme, por të gjithë e dimë se do të shndërrohet në diçka krejtësisht tjetër më pas. Epo, […]


Aktrimi e ndryshoi Emily Blunt

Postuar më: 29 Shtator 2019

Kur ishte e vogël vetëm belbëzonte, tani është bërë një aktore e suksesshme, falë takimit me një mësues teatri. Duke mos e harruar eksperiencën e hidhur që dikur mezi fliste, tani ajo bashkëpunon me një institut amerikan për të ndihmuar personat që u mbahet goja “Kam pasur një fëmijëri të keqe, edhe pse familja më […]


Ja pse duhet të shikojmë filma horror.

Postuar më: 18 Shtator 2019

Mendohet se përgjigja e enigmës qëndron në natyrën njerëzore. Hulumtimi sugjeron që njerëzit evoluan për të gjetur kënaqësi në situata që na lejojnë të përjetojmë emocione negative në një kontekst të sigurt. Ju mund të shihni këto elemente të tmerrit në lojërat e fëmijëve. Për shembull loja kukafshehthi, që është një simulim i një ndërveprimi […]


Cocaine Godmother (2017) Së Shpejti…

Postuar më: 12 Shtator 2019

“Kumbara e kokainës” është një film i bazuar në jetën e famëkeqes Griselda Blanko, një nga tregtaret më të mëdha të kokainës në Majami. Griselda është më para ndodhisë së El Chapo dhe Pablo EscoBar, ajo ishte mbretëresha e gjithë bosëve të drogës. Filmi paraqet guximin dhe lavdinë e kësaj gruaje të mahnitshme, duke ritreguar […]


A po vjen filmi tjetër për Harry Potterin?

Postuar më: 11 Shtator 2019

Shkrimtarja nxiti thashethemet: Fansat e Harry Potterit janë të entuziazmuar nga shkrimet e mediave për një vazhdim të filmit. Shkrimtarja J. K. Rowling i kënaqi të gjithë fansat me një mesazh të shpërndarë në mediat sociale. Shkrimtarja e njohur la një mesazh interesant në llogarinë personale në Twitter, e cila menjëherë ngjalli komente dhe teori […]


Program Çlodhës

Postuar më: 10 Shtator 2019

Ky program është për ju që jeni të angazhuar në të gjitha ditët e javës dhe ju vret monotonia e përditshme. Pra, me këtë program ju vijmë në ndihmë t’ju çlodhim sadopak për një muaj. Horrible Bosses – Shoqëror The Smurfs – Familjar P.s I Love You – Romantik Focus – Shoqëror Find Nemo – […]