Java Heat (2013) – Filma24.cc | Filma me Titra Shqip HD
Java Heat (2013)

Loading...

101AVENTURA.AL

Java Heat (2013)

2549
  104 min     2013 HD 5.2

Loading…

Historia përqendrohet në pasojat e një sulmi me bombë në Indonezi, ku një marins i kokëkrisur amerikan që shtiret si student është i vendosur të hakmerret por shumë shpejt zbulon se problemet e botës nuk mund të zgjidhen vetëm me dhunë. Marinsi Xhejk Travers bashkohet me policin mysliman Hashim për të gjurmuar hajdutin e rrezikshëm ndërkombëtar të bizhuterive të quajtur Malik i cili ka rrëmbyer të bijën e Sulltanit, Sulltaneshën në një përpjekje për të vjedhur thesarin mbretëror. Një intrigë ekzotike mes pallatesh të lashta, xhamish, tempujsh, labirintesh nëntokësore dhe piramidash prej guri në zemër të Javës.