Colette (2018) – Filma24.cc | Filma me Titra Shqip HD
Colette (2018)

Loading...

Colette (2018)

3128
  111 min     2018 HD 6.8

Loading…

Pasi martohet në Paris, jeta e Koletës nga fshati, ndryshon rrënjësisht. Ajo njihet me shoqërinë e lartë dhe pranon të shkruajë një roman që botohet nën autorësinë e bashkëshortit të saj batakçi. Suksesi, e frymëzon atë për të kapërcyer kufizimet shoqërore të shekullit të 20-të.