12th Man (2017) a.k.a Den 12. mann – Filma24.cc | Filma me Titra Shqip HD
12th Man (2017) a.k.a Den 12. mann
PRISNI 5 SEKONDA

INSTAGRAM: DAKA_LALE

HOME ART

Loading...


CODE IT

12th Man (2017) a.k.a Den 12. mann

9923
  135 min  •  2017  •  HD  •  7.4

Loading…

Ngjarjet e jashtëzakonshme në këtë Film janë bazuar në ato që kanë ndodhur vërtet. 12 Ushtarë norvegjez stërviten nga forcat e armatosura britanike për të ndërmarrë një mision sabotimit në Norvegji kundër nazistëve. Misioni i tyre ishte të shkatërronin aeroportet dhe fortesat gjermane. Por pasi misioni i tyre zbulohet nga nazistët, a do t'ia dalin ata ta kryejnë me sukses misionin e tyre, apo do të vriten të gjithë? Këtë e zbuloni vet duke parë këtë film të jashtëzakonshëm.